Przestrzeń

Przedszkole Pod Poziomką, zlokalizowane jest we Wrocławiu na osiedlu Pracze Odrzańskie, przy ul. Brodzkiej 143. Jest publiczną placówką edukacyjną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Znajduje się w cichej i spokojnej okolicy z dala od zgiełku miasta. Do dyspozycji dzieci są trzy przestronne i bardzo dobrze doświetlone sale, odpowiednio przystosowane łazienki oraz ogród umożliwiający im aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Przedszkole posiada również miejsca parkingowe ułatwiające rodzicom przyprowadzanie i odbieranie dziecka z przedszkola. W odległości 200 m od przedszkola znajduje się park z nowym placem zabaw.

Nasze sale są jasne i przestronne, bez krzykliwych wzorów i kolorów. Wiemy jak ważne dla dziecka jest otoczenie, w którym przebywa. Chcemy aby wspomagało w pełni harmonijny rozwój osobowości dziecka – sprawiało, że czuje się ono szczęśliwe i radosne; szybko i chętnie się uczyło. Wszystkie materiały i zabawki są uporządkowane tematycznie i łatwo dostępne – umieszczone w zasięgu ręki dziecka. U nas nauczyciel ma być pośrednikiem pomiędzy otoczeniem i dzieckiem, ma pomagać dziecku samodzielnie odkrywać rzeczywistość.